gabinet
wizyty domowe
601 29 40 72
8.00 - 22.00
codziennie
Leczenie alkoholizmu to kompleksowy proces, którego powodzenie zależy m.in. od tego, czy pacjent utrzyma stan abstynencji. To największe wyzwanie podczas terapii tego destrukcyjnego nałogu. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo, że osoba uzależniona ponownie sięgnie po kieliszek, można skorzystać z terapii awersyjnej, której podstawą jest wszywka alkoholowa, czyli tzw. esperal. Jej celem jest wzbudzenie w pacjencie uczucia strachu do sięgnięcia po kieliszek oraz wstrętu wobec alkoholu, co może stanowić doskonałe wsparcie dla innych elementów prowadzonego leczenia.
Nowoczesna wszywka alkoholowa zawiera nie esperal, a disulfiram WZF. Niemniej jednak, działanie obu leków jest podobne – wywołują one u pacjentów reakcję "alergiczną" po spożyciu jakiegokolwiek trunku. Dzieje się tak dlatego, że disulfiram WZF blokuje działanie enzymu aldehydowego, który odpowiada za rozkład alkoholu w wątrobie. Efektem tej blokady jest gromadzenie się w organizmie pacjenta aldehydu octowego. Skutkiem ubocznym tego procesu są m.in. nudności, wymioty, dotkliwe bóle głowy, duszności, pokrzywka, kołatanie serca czy wahania ciśnienia krwi. Tak silna reakcja na alkohol utrzymuje się nawet do 10 godzin. Głównym celem wszycia esperalu jest niechęć do podejmowania prób spożycia alkoholu ze względu na zagrożenie życia np. spadków ciśnienia krwi, prowadzącymi do zapaści sercowo-naczyniowej.
Wszycie esperalu jest krótkim, bezbolesnym i bezpiecznym zabiegiem medycznym, który powinien być wykonany przez doświadczonego chirurga. Wszywka alkoholowa jest umieszczana pod skórą pacjenta – najczęściej na pośladku, a jej działanie utrzymuje się mniej więcej ok. 12 miesięcy od wykonania zabiegu. Wszystko trwa ok. 10 minut, jest wykonywane przy użyciu jednorazowych narzędzi i rozpuszczalnych szwów. MED–RUD wykonuje zabiegi zarówno w gabinecie chirurgicznym, jak i w domu pacjenta. Obszarem naszego działania są m.in. Praga, Mokotów, Wola czy Śródmieście, jak i okolice Warszawy np. Piaseczno. Szczegółowe informacje udzielane są drogą telefoniczną.