esperal.priv.pl

IMPLANTACJA ESPERALU - „WSZYWKI ALKOHOLOWE”

MED-RUD – prywatna praktyka lekarska OD 2002R.
lek.med. Piotr Michał Rud - specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej

 Warszawa
 •  gabinet

   wizyty domowe

 •  601 29 40 72

   8.00 - 22.00

   codziennie

 

Wszywka alkoholowa: Piastów

Esperal Piastów

Alkoholizm jest poważną chorobą. Walka z tym nałogiem jest dużym wyzwaniem. Kompleksowa, dobrze zaplanowana przez specjalistów terapia krok po kroku, poprowadzi pacjenta w stronę trzeźwości. Jej elementem – może być również esperal, a więc specjalna wszywka alkoholowa, której umieszczenie pod skórą osoby uzależnionej zniechęca do sięgania po alkohol. Dzieje się tak dlatego, że substancja aktywna zawarta we wszywce wywołuje reakcję "alergiczną" na alkohol. Skutkiem tego powinien być strach przed spożyciem alkoholu ze względu na swój stan zdrowia.

Jakie działanie ma esperal?

Nowoczesna wszywka alkoholowa zawiera lek o nazwie disulfiram WZF. Substancja aktywna w nim zawarta ma za zadanie blokowanie działania enzymu aldehydowego odpowiedzialnego za rozkład alkoholu w organizmie. Powoduje to, że w ciele pacjenta po spożyciu trunku, gromadzi się aldehyd octowy. Jego działanie wywołuje groźne objwawy – począwszy od nudności, silnego bólu głowy, drgawkach, kończąc na spadkach ciśnienia, zawale serca czy udarze mózgu. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić również do zgonu.

Można więc powiedzieć, że wszywka alkoholowa oddziałuje przede wszystkim psychologicznie – z jednej strony wywołując strach przed sięgnięciem po trunek, a z drugiej – wzbudzając w pacjencie wstręt wobec alkoholu. Dlatego tak wiele osób zmagających się z choroba alkoholową decyduje się na poddanie tej procedurze.

Wszywka alkoholowa – bezbolesny zabieg wszycia

Pacjenci, którzy chcą się zdecydować na wszycie esperalu w Warszawie i okolicach – w tym w Piastowie – mogą skorzystać z usług medycznych MED–RUD. Zabieg może zostać wykonany zarówno w gabinecie chirurgicznym, jak i w domu pacjenta – z zachowaniem wszelkich procedur oraz całkowitej prywatności.

Zabieg:

 • trwa ok. 10 minut (cała wizyta ok. 20 minut, wraz z przekazaniem ważnych informacji dot. zabiegu),
 • jest bezbolesny dla pacjenta – odbywa się w znieczuleniu miejscowym,
 • jest wykonywany w pełni profesjonalnie przez doświadczonego lekarza chirurga.

Rezultat utrzymuje się przez ok. 12 miesięcy, a obecność wszywki może przyczynić się do podniesienia skuteczności terapii alkoholowej. Więcej informacji o zabiegu można uzyskać drogą telefoniczną.

 • AKCEPTUJEMY KARTY PŁATNICZE

Visa MasterCard Maestro American Express VPay